Letní tábor Kamarád

Pionýrské skupiny Kamarád
v Lovětíně u Batelova

Jarní prázdniny v Heralticích


Mořem - cestou, necestou 30.1. - 3. 2. 2015


Skupinovka

Na jarní prázdniny jsme vyrazili v pátek 3. 2. z jihlavského nádraží. Cesta rychle utekla, i když nás zaskočila zima, a tak zakročili vedoucí a děti odvezli na základnu v autech. Jakmile jsme se ubytovali a pořádně navečeřeli, začala zábava. Jak se blížila noc, lesem se plížila různá zvířátka a občas dokonce i bagr.


Sobotní dopoledne jsme zahájili hrou na schovávanou s Rusalkou. Následovalo lidské člověče s velikánskou kostkou. Kolik padlo, tolikrát jsme museli oběhnout kruh a mezitím jsme se vyhazovali. A protože sněhu bylo poměrně dost, taky jsme se v něm vyřádili.


Po obědě a odpočinku jsme se vydali na výlet na Kobylí hlavu, kde jsme se zapsali do tamní „kroniky“ návštěv a společně se vyfotili na tomto vrcholu Opičích hor. Zbytek odpoledne jsme strávili hraním různých her, například pantomimou. Večer jsme také využili místní sauny a zahřáli promrzlé kosti.


V neděli na nás čekalo překvapení v podobě soukromé prohlídky hasičského muzea, kde jsme se dozvěděli něco o historii hasičského sboru v Heralticích a také spoustu zajímavých informací o hasičské technice. Odpoledne jsme se vydali dobývat kopec, přičemž nám ale bránilo zákeřné počasí. Každý, kdo si od vedoucího vytáhl kartičku s deštěm nebo bouří, musel zpátky do údolí. Vyhráli ti nejrychlejší a nejvytrvalejší (nebo kdo měl šťastnou ruku). Potom jsme po lese hledali schovávané papírky tak dlouho, dokud nepadla noc a neschovala je před našima očima. Večer po sauně jsme si zahráli na kompot a sedali si jeden na druhého.


V pondělí jsme se šli projít k nedaleké vodárně a po cestě zpátky jsme si zopakovali schovávanou s Rusalkou. Následovala hra s názvem Revoluce, kdy se všichni snažili svrhnout krále a dostat se na jeho místo, nebo alespoň na místo šlechticů. Po obědě jsme šli bojovat do lesa s fáborky na rukou. Ty jsme pak strhávali „nepřátelskému“ týmu. Bitva to byla napínavá, nakonec však jedna strana zvítězila s velikým náskokem. Pak jsme se už jen tak pro zábavu a oddych točili kolem stoličky, kterou jsme nesměli shodit a zahráli si na želvičky.


Večer nastal zlatý hřeb výpravy. Všichni jsme se oblékli do pirátského a hráli hry v kroužku, třeba už zmíněný kompot. Dali jsme také nějaké hry s hudbou, místo reproduktorů a techniky jsme využili „staromódní“ kytaru v podání Bendy. A jako třešnička na dortu nás čekala veliká hostina na oslavu úspěšně zakončené výpravy.


Úterní ráno jsme už jen sbalili svoje věci, poklidili chalupu a po obídku se vydali na vlak užít si zbytek jarních prázdnin do tepla domova.


Bendy