Letní tábor Kamarád

Pionýrské skupiny Kamarád
v Lovětíně u Batelova

Jihlávka


Hrátky s Asterixem a Obelixem 27. - 29. 3. 2015


Skupinovka

V pátek jsme se všichni sešli na nádraží v Jihlavě a společně vyrazili nejprve rychlíkem a pak i pomalíkem na základnu v „centru“ Jihlávky. Ve vlaku se děti bavily hraním her a hádáním hádanek Přikryho.


Po boji o nejlepší postel a následném načerpání sil pomocí večeře od maminek a čaje jsme se rozdělili na dvě skupinky. Následně započal další lítý boj, tentokrát o možnost vybrat si, který tým budou skupinky představovat. Tak na stolky všichni vršili různé předměty začínající na nejrůznější písmenka, až nakonec jedna skupinka vyhrála a stala se Galy. Druhá skupinka se stala Římany. Zbytek večera jsme strávili vybarvováním omalovánek na přesnost a také nad interaktivní hrou, kde děti poznávaly jednotlivé postavičky z kreslených filmů a komiksů o Asterixovi.


Sobotní dopoledne jsme zahájili Olympijskými hrami v řecko-římském stylu. Čekaly nás disciplíny jako hod diskem, skok daleký, skok vysoký, hod oštěpem (neboli šipkami), závody vozatajů nebo štafeta. Po dlouhých bojích v Olympijských hrách nakonec o fous zvítězili Římané.


Odpoledne jsme se pak po odpočinku vydali na krátký výlet k pramenům řeky Jihlavy nedaleko za vesnicí. Cestou jsme se opět bavili hádáním různých hádanek a později také skákáním přes kaluže a kličkováním mezi bahnisky. Nakonec jsme prameny řeky zdárně našli, společně jsme se vyfotili a pak šla Bendy přichystat hru. Mezitím si děti na louce hráli na rybičky a rybáře.


Po krátké přípravě se skupinky mohly vrhnout do lesa a začít boj o dobytí vesnic a města. Jednotliví hráči spolu sváděli souboje a navíc jim dobývání komplikoval hraničář, který všechny porazil. Nakonec byly všechny vesničky i město dobyty, naneštěstí pro Galy opět Římany. Následně jsme se vydali na kopec ke Stonehengi, kde jsme opět bojovali, tentokrát za použití ocasů ze šátků nebo papírových čepic.


Po svačince jsme se ocitli v zemi Vikingů a úkolem bylo obléci jednoho člena družstva do co největšího množství oblečení a následně z oblečení udělat řetěz. Když jsme pak zdárně rozdali jednotlivé kousky oblečení až do téměř poslední ponožky, čekala na děti večeře v podobě lívanců a následně velká hostina na završení našeho dobrodružství. Hrála nám k tomu hudba a všichni se parádně nabaštili.Zbytek večera jsme se pak učili něco o české přírodě, kultuře a dalších užitečných věcech.


Nedělní ráno bylo pro někoho matoucí, protože se v noci změnil čas. Po sbalení svých saků paků jsme promítali film 12 úkolů pro Asterixe a především kluci (ale i některé holky) si šli uplést velikonoční pomlázky. Rosťa jim ukázal, jak na to. Pak proběhlo vyhlášení výsledků a rozdání diplomů, překvapením bylo, že zvítězili Římané (Galové asi neměli dost silný kouzelný lektvar :-)) Potom jsme si už jenom dali oběd, poklidili a vyrazili na vlak směrem Jihlava!


Bendy